Néphagyomány az oktatásban – képzés a Selye János Egyetem Tanárképző Karán
Január elején sikeresen lezárult a Tanárképző Kar első innovációs képzése. A Selye János Egyetem Tanárképző Kara a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia intézménnyel együttműködve Néphagyomány az oktatásban címmel pedagógus-továbbképzést szervezett. A 60 órás akkreditált képzés 21 résztvevővel zajlott, s január elején zárult.
Az innovációs továbbképzés célja a hagyományközvetítés formáinak elméleti és gyakorlati megismertetése és az oktató-nevelői munkába történő beépítése volt. A képzés során a résztvevők néprajzi és táncfolklorisztikai alapismeretekre tettek szert, megismerkedtek a hagyományközvetítés pedagógiai módszertanával, az óvodai és iskolai hagyományápolással összefüggő életkori szempontok és képességalapú differenciálás lehetőségeivel, a néphagyomány különböző területeinek az óvodai és az iskolai nevelési-oktatási folyamatba való beillesztésének tervezési módszereivel. A pedagógusok áttekintést kaptak a szlovákiai magyar nyelvterület etnikai és táji tagolódásáról, a magyar népi játékok rendszeréről, a magyar népszokások felosztásáról, a magyar népzene dialektusterületeiről, a magyar tánctípusokról és táncdialektusokról, megismerkedtek a népi játékok átadásának módszertanával, valamint az ünnepi szokások alkalmazásával az óvodai és iskolai nevelő-oktató munkában.
https://pf.ujs.sk/hu/archivum/6777-nephagyomany-az-oktatasban-kepzes-a-selye-janos-egyetem-tanarkepzo-karan.html#sigProId43213a1307